Jaki model samochodu RC na początek?

Jesteś początkującym w dziedzinie samochodów zdalnie sterowanych? Ten post może pomóc Ci przy wyborze swojego pierwszego modelu RC.

Pierwszym krokiem powinno być zdobycie odpowiedniej wiedzy.

Na pomoc mogą przyjść blogi oraz fora internetowe. Przejrzałem więc wiadomości dostępne w sieci. Na blogach znalazłem niewiele informacji dla początkujących. Trafiając na forum natomiast, ciężko odnaleźć się w gąszczu tematów a dużym wyzwaniem staje się zadanie właściwego pytania.

samochod zdalnie sterowany dla poczatkujacych

Innym sposobem jest odwiedzenie sklepów internetowych. Duża część sklepów prowadzi politykę nastawioną wyłącznie na sprzedaż. W takich sklepach znajdziemy głównie reklamy wskazujące na polecane przez sklep modele oraz niewiele mówiące początkującym informacje wraz z zaawansowanymi parametrami.

Coraz więcej natomiast istnieje sklepów, które poza polityką marketingową, prowadzi również działania informacyjne. Możemy więc zaczerpnąć informacje, które wzbogacą naszą wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji o zakupie. Dlatego warto prześledzić materiały informacyjne publikowane w sklepach internetowych.

Kolejnym sposobem pozyskania wiedzy może być odwiedzenie sklepów stacjonarnych. Często pracownicy sklepów posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu w sposób kompetentny doradzą nam właściwy model. Na miejscu możemy zobaczyć, dotknąć i często sprawdzić poszczególne samochody, co znacząco wpłynie na podjęcie słusznej decyzji.

sklep z modelami RC

Bądź co bądź, postaram się przybliżyć temat wyboru pierwszego modelu RC. Czym sugerować się zatem przy podjęciu decyzji?

Warto zdecydować się na zakup gotowego zestawu. Porządny model może kosztować kilkaset złotych, ale warto dołożyć do pewniaka i mieć spokojną głowę i kieszeń 🙂

Bardzo ważną kwestią jest dostępność części zamiennych. Jak wiadomo, podczas jazdy (zwłaszcza na początku naszej zabawy) samochody ulegają zderzeniom – może się okazać potrzebna wymiana którejś części konstrukcyjnej. Części wewnętrzne także zużywają się z czasem. Jeśli posiadamy model ogólnodostępny, nie będziemy mieć problemu z wymianą każdej jego części, począwszy od koła a na najdrobniejszych nawet zębatkach skończywszy.

Dla początkujących, nieposiadających wiedzy z zakresu układów paliwa, nie są polecane silniki spalinowe. Dobrym wyborem natomiast będą silniki elektryczne.

Istotną kwestią determinującą wybór, będzie teren po którym może jeździć auto.
Jeśli będziemy jeździć po równej nawierzchni np. po salonie lub asfalcie – należy sięgnąć po modele typu On-Road – nisko zawieszone, z małymi kołami, potrafiące rozwijać większe prędkości.

Jeśli do dyspozycji mamy nierówną nawierzchnię: np. podwórko z trawą i piaszczystymi miejscami – świetnie sprawdzą się auta typu Off-Road – wyżej zawieszone, ze sporymi kołami, agresywnym bieżnikiem i napędem na cztery koła.

samochody RC Off-Road

Podsumowując, przy wyborze kierujmy się opiniami doświadczonych modelarzy a także powszechnością modelu, co zagwarantuje nam dostęp do części zamiennych i oszczędzi naszą kieszeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Off-Road, On-Road, Samochody RC, samochody RC dla początkujących, Silnik, silnik elektryczny, silnik spalinowy, Zabawki RC i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.