TRAXXAS Summit – Monster Track umożliwiający brawurową jazdę oraz wspinaczkę w agresywnym terenie

Dziś przybliżę Wam model samochodu Off-Road będący Monster Trackiem w skali 1:10 – czyli całkiem sporych rozmiarów.

TRAXXAS Summit jest stworzony do jazdy w ekstremalnych warunkach. Świetnie radzi sobie z wymagającym skalnym terenem, szybko pokona nierówną kamienistą powierzchnię i nie straszne mu górskie strumyki.

Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, auto jest szybkie, zwrotne i jednocześnie stabilne nawet w ciężkim do pokonania terenie.

samochód RC TRAXXAS Summit

Model posiada możliwość blokady przedniego i tylnego dyferencjału. W trakcie jazdy można zablokować dyferencjał, aby spokojnie poradzić sobie np. ze skałą. Pokonawszy przeszkodę wystarczy uwolnić dyferencjały i zwiększyć bieg, żeby dalej pędzić przez bezdroża.

Koła Summit’a bardzo dobrze trzymają się nawierzchni, dzięki agresywnym bieżnikom szerokich opon Canyon AT oraz miękkim wkładkom.

Model może bez obaw jeździć w deszczu, przejeżdżać przez jeziorka i błoto z uwagi na zastosowany system wodoszczelności. Wszystkie elementy elektroniczne zamknięte są w wodoszczelnym pojemniku.

TRAXXAS Summit wodoodporność

TRAXXAS Summit wyposażono w podwójne silniki Titan® 775, a dzięki wentylatorowi silnik utrzymuje odpowiednią temperaturę.

Summit jest wyposażony w jasnobiałe LED-owe oświetlenie drogi. Zawiera także czerwone diody umożliwiające zlokalizowanie modelu.

W modelu zastosowane wyjątkowe wielowymiarowe podwozie dla zwiększenia stabilności i zachowania sztywności oraz niedużej masy. Podłużne ułożenie amortyzatorów na podwoziu oraz geometria zawieszenia pozwalają uzyskać niebywały kąt wychylenia wahaczy zawieszenia, zapewniając przy tym ochronę amortyzatorów.

Wszystkie opisane wyżej cechy sprawiają, że TRAXXAS Summit jest wyjątkowym modelem Off-Roadowym, który wręcz brawurowo pokonuje nawet najbardziej wymagający teren, bez obawy o uszkodzenia. Zobaczcie sami…

Ten wpis został opublikowany w kategorii model RC, Monster Truck, Off-Road, Samochody RC, Silnik i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.