Rodzaje modeli RC Off-Road

Modele RC w wersji Off-Road dostępne są w kilku wariantach: Buggy, Monster Truck, Truggy, Short Course. Podział modeli Off-Road zależy od budowy oraz warunków, w których auto ma się odnaleźć.

Modele Buggy

To jedyne samochody z rodziny Off-Road posiadające tak nisko zawieszone podwozie. Taka konstrukcja umożliwia im szybką jazdę. Można powiedzieć, że to off-road’owa wersja ścigaczy. Są wręcz stworzone do wyścigów. Moc silnika w połączeniu z niewielką masą umożliwiają dalekie skoki. Wąskie opony i napęd na cztery koła sprawiają, że ten rodzaj modelu przeznaczony jest do jazdy po w miarę równej nawierzchni i łagodnym terenie. Buggy posiadają otwarte nadwozie oraz odsłonięty silnik, bo jazda po asfalcie nie generuje brudu i kurzu.

Buggy model Off-Road

Modele Monster Truck

To modele przeznaczone do wymagającego terenu. Z uwagi na wysokie zawieszenie i duże koła można nimi jeździć praktycznie wszędzie. Najczęściej występują z napędem na cztery koła, choć znaleźć można również takie z napędem tylko na tylną oś.

W modelach tego typu stosuje się często dwa silniki a także zasilanie napięciem 14.4V, uzyskiwanym z dwóch standardowych pakietów 7.2V. Najlepsze zastosowanie mają silniki bezszczotkowe.

Z uwagi na ich sporą masę i duże rozmiary nie będą pędzić z dużą szybkością, świetnie sprawdzą się natomiast dla miłośników szaleństw w terenie.

Monster Truck model Off-Road

Modele Truggy

Można uznać za najbardziej uniwersalne w grupie aut Off-Road. Posiadają pośrednie zawieszenie, wyższe od Buggy, lecz niższe od Monster Truck. Można powiedzieć, że to mieszanka modelu buggy z Monster Truckiem, bo z buggy wzięto napęd i podwozie, z Monster Trucków natomiast duże, szeroko rozstawione koła i nadwozie.

Środek ciężkości leży dość nisko, dzięki czemu dobrze radzą sobie na równej nawierzchni. Z drugiej strony zawieszenie jest nieco podwyższone co umożliwia jazdę na dość wymagającym terenie. Taka konstrukcja pozwala nawet na skoki.

Posiadają napęd na wszystkie koła. Same koła są sporych rozmiarów lecz mają niski profil. Takie auta poruszają się dosyć szybko i nie straszne im nierówne powierzchnie.

Truggy model Off-Road

Modele Short Course

Pomimo, że jeszcze niezbyt popularne w Polsce, na świecie zdobyły już wielu zwolenników. Także są to samochody coraz częściej produkowane i łatwiej dostępne.

Bardzo efektownie prezentujące się auta przeznaczone do wyścigów specjalnych. Dzięki stabilnej konstrukcji, dużym kołom i dwuosiowemu napędowi, dedykowane są do rajdów terenowych.

Short Course model Off-Road

Jeśli więc uwielbiacie szorstkie nawierzchnie, piach i żwir sypiący się spod kół oraz trudny do pokonania teren, pokochacie modele Off-Road i ich możliwości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Buggy, Monster Truck, Off-Road, Samochody RC, Samoloty RC, Short Course, Truggy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.