Rodzaje modeli RC On-Road

Modele RC w wersji On-Road są dostępne w trzech wariantach: Modele Torowe, Rally oraz Drift. Podział modeli On-Road zależny jest od kilku czynników. m.in. nawierzchni po której mają jeździć, czy rodzaju wyścigu, w którym mają startować.

Modele RC Torowe/ Sportowe

Modele RC wyglądają jak prawdziwe auta, ale w mniejszej skali. Przeważnie posiadają napęd na cztery koła. Mają niskie zawieszenie i cienkie opony z bieżnikiem o rzeźbie drobnej i płaskiej, przeznaczone do jazdy głównie po asfalcie. Modele sportowe przystosowane są do wyścigów na specjalnych wydzielonych torach wyścigowych. Samochody wyścigowe osiągają imponujące prędkości a konstrukcja aerodynamiczna umożliwia bardzo szybkie i sprawne pokonywanie zakrętów.

Modele RC Sport Torowe

Modele RC Rally

Typowe auta przeznaczone do rajdów. Dzięki wyższemu zwieszeniu i bieżnikom o rzeźbie grubej i wypukłej świetnie sprawdzają się na każdej nawierzchni: drogach gruntowych, asfaltach, szutrach, piachu, czy nawet śniegu. Napęd na wszystkie koła i dodatkowa ochrona przez piaskiem pozwalają bez obaw pokonywać wymagające nawierzchnie.

Model RC Rajdowy

Modele RC Drift

Auta o bardzo niskim zawieszeniu z napędem na cztery koła i z twardymi mocnymi oponami przeznaczonymi do driftu. Żeby samochód był bardziej przewidywalny i łatwiej było go utrzymać w poślizgu potrzebny będzie zablokowany mechanizm różnicowy. Zablokowany dyferencjał sprawia, że oba koła na osi kręcą się cały czas z taką samą prędkością. Driftować możemy na gładkim asfalcie bądź specjalnych torach, przeznaczonych do tego typu jazdy.

Model RC Drift

Zobaczcie jak w praktyce wygląda prawdziwy drift…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modele RC Drift, Modele RC Rally, Modele RC Sportowe, On-Road, Samochody RC, Zabawki RC i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.